• امروز شنبه, 10 خرداد 1399 - Sat 05 30 2020
  • اولین دوره کارگاه آموزشی مدیریت سکته حاد قلبی در مرکز اورژانس ۱۱۵ گناباد
  • اجرای طرح هر شهروند یک اورژانس یار
  • کارگاه آموزشی فارماکولوژی در اورژانس ۱۱۵

  نشست خبری مسئولین اورژانس ۱۱۵ گناباد با خبرگزاری ایرنا

  رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد در نشست خبری با خبرگزاری ایرنا از آمادگی کامل کلیه پرسنل و تجهیزات موتوری اورژانس ۱۱۵ گناباد برای خدمت رسانی به مردم در ایام نوروز ۹۸ خبر داد. 

   به گزارش روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ گناباد دکتر امین زمانی نوقابی در نشست خبری که به دعوت خبرگزاری ایرنا و با حضور مسئولین شهرستان برگزار گردید با بیان اینکه اورژانس گناباد در آمادگی کامل جهت خدمت رسانی به مردم است گفت: اورژانس ۱۱۵ گناباد با ۱۵پایگاه فعال شهری و جاده ای در سطح شهرستان،یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و بالگرد اورژانس آمادگی کامل خود را جهت خدمت رسانی به مسافران در نوروز ۹۸ اعلام می دارد.

  وی همچنین یادآور شد:چهار ایستگاه سلامت در مبادی ورودی شهر مستقر شده که آماده ی پاسخگویی به تمامی افراد در ایام نوروز می باشد.

  دکتر زمانی در ادامه با بیان اینکه گناباد در مسیر تردد مسافران نوروزی شرق،جنوب شرق و همچنین مرکز ایران به سمت مشهد است و در ایام نوروز این مسیر جزء پر ترددترین مسیرها است افزود:در ۹ ماهه ی اول سال ۹۷ اورژانس گناباد ۹۳۰۰ ماموریت انجام داده که ازین تعداد ۱۵۰۰ ماموریت ترافیکی بوده است.همچنین بالگرد اورژانس گناباد از نیمه ی تیرماه ۹۷ که افتتاح شده تاکنون ۸۱ سورتی پرواز داشته که ازین تعداد ۳۱ مورد ترافیکی بوده و در کل ۹۱ بیمار توسط بالگرد اورژانس به بیمارستان منتقل شده اند.

  دکتر زمانی در پایان افزود:در سال ۹۷ چندین دوره کارگاه آموزشی جهت افزایش آمادگی پرسنل در سطح شهرستان و شهرستانهای مجاور برگزار شده است.همچنین دو پایگاه اورژانس جدید که توسط خیرین ساخته شده،تحویل اورژانس گردیده و هم اکنون در حال استفاده است.از دیگر اقدامات صورت گرفته نیز خرید تجهیزات جدید مانند دستگاه الکترو شوک خودکار و ونتیلاتور و جایگزین کردن آن با تجهیزات قدیمی می باشد.