• امروز شنبه, 17 خرداد 1399 - Sat 06 06 2020
  • اولین دوره کارگاه آموزشی مدیریت سکته حاد قلبی در مرکز اورژانس ۱۱۵ گناباد
  • اجرای طرح هر شهروند یک اورژانس یار
  • کارگاه آموزشی فارماکولوژی در اورژانس ۱۱۵

  عملکرد بموقع اورژانس هوایی گناباد در انتقال مصدوم تصادفی از محدوده استان خراسان جنوبی

  به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس ۱۱۵گناباد طی تماس تلفنی از EOC بیرجند در ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه شنبه مورخه ۲۱ اردیبهشت ۹۸ مبنی بر لزوم اعزام فوری مصدوم ۱۳ ساله با شکایت شکستگی دوبل ساق پای چپ و نیاز فوری به جراحی پیوند عروق، سریعا اورژانس هوایی گناباد جهت انتقال فوری مصدوم به مشهد مقدس به محل اعزام شد.

   

  رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با هماهنگی های بعمل آمده با EOC بیرجند مصدوم توسط آمبولانس زمینی منتقل نیمبلوک قاین و در ساعت ۱۴:۳۶ تحویل بالگرد اورژانس گناباد و نهایتا در ساعت ۱۶:۰۰ در محل پد هوا نیروز مشهد تحویل آمبولانس زمینی جهت انتقال به بیمارستان فوق تخصصی علوی مشهد گردید.

  دکتر امین زمانی نوقابی در ادامه گفت: در یک ماهه اخیر این دومین اعزام بالگرد اورژانس ۱۱۵ گناباد به محدوده خراسان جنوبی بوده که به خوبی انجام شده است.

  وی افزود:اهمیت حضور اورژانس هوایی در انتقال این مصدوم که ثانیه ها برایش ارزشمند بود خود را به  خوبی نشان داد و باعث شد زمان حدود ۴ ساعته ای که توسط آمبولانس زمینی باید انجام میشد به یک ساعت و بیست دقیقه کاهش یابد تا هرچه زودتر مصدوم تحت عمل جراحی مربوطه قرار بگیرد.