• امروز چهارشنبه, 01 آبان 1398 - Wed 10 23 2019
  • تمرین میدانی زلزله در محل یخدان کوثر بیدخت
  • کارگاه دو روزه تخلیه اضطراری و اطفا حریق
  • قدردانی از زحمات جناب آقای دکتر امین زمانی به مناسبت روز پزشک

  برگزاری تمرین میدانی زلزله در محل یخدان کوثر بیدخت

  رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد از برگزاری تمرین زلزله با حضور یگانهای امدادی در محل یخدان کوثر خبر داد.

   

  به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس ۱۱۵ گناباد، در این مانور فرضی که صبح پنج‌شنبه ۱۱ مهرماه در محل یخدان کوثر شهر بیدخت برگزار شد، اکیپ‌ هایی از اورژانس ۱۱۵ و بهداشت محیط حضور داشتند.

  در این مانور که با صحنه‌ سازی وقوع زلزله‌ ای فرضی به قدرت ۴ و سه دهم ریشتر در عمق ۱۵ متری زمین و وجود ۷ مصدوم فرضی آماده شده بود، امدادگران در عملیات‌ های جستجو و نجات ، تریاژ و درمان ، تغذیه ، اسکان اضطراری و حمایت روانی به خدمت‌ رسانی به مصدومان فرضی پرداختند.

  دکتر امین زمانی با بیان اینکه در این تمرین کلیه یگانهای امدادی دخیل در بحران حضور داشته و براساس شرح وظایف خود ایفای نقش نمودند افزود: اورژانس ۱۱۵ گناباد نیز با حضور به موقع در محل و ارزیابی اولیه توسط تیم ارزیابی سریع ، اقدام به برپایی منطقه تریاژ، درمان و انتقال در منطقه امن و نزدیک به صحنه نمود و مصدومین فرضی که توسط تیم های امداد و نجات هلال احمر به محل منطقه تریاژ منتقل میشدند را اولویت بندی نموده و بر اساس اولویت منتقل درمانگاه صحرایی نمود .

  دکتر زمانی در ادامه گفت : در ابتدای شروع این تمرین ، چادر ICP در محل ورودی به صحنه برپا و فرماندهان یگانهای امدادی در آن محل جمع و با دستور فرمانده صحنه و بر اساس شرح وظایف ، یگانهای خود را به محل حادثه اعزام کردند. همچنین در پایان تمرین ، کلیه فرماندهان یگانهای امدادی در محل چادر فرماندهی جمع و پس از گزارش اقدامات انجام شده توسط هر واحد ، نقاط ضعف و قوت مشخص و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

  دکتر زمانی در انتها ضمن بیان اهمیت این تمرینات بیان کرد: از آنجا که کشور ما در معرض انواع تهدیدها و بلایای طبیعی قرار دارد، لازم است تمام دستگاه ها همواره آماده مقابله با بروز حوادث احتمالی باشند و انجام اینچنین تمریناتی موجب افزایش آمادگی یگانهای امدادی و هماهنگی بیشتر بین آنها میشود.