• امروز شنبه, 17 خرداد 1399 - Sat 06 06 2020
  • اولین دوره کارگاه آموزشی مدیریت سکته حاد قلبی در مرکز اورژانس ۱۱۵ گناباد
  • اجرای طرح هر شهروند یک اورژانس یار
  • کارگاه آموزشی فارماکولوژی در اورژانس ۱۱۵

  جلسه کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه برگزار شد

  پدافند غیر عامل جلسه کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه با حضور رئیس کمیته و اعضای کارگروه‌های این کمیته برگزار شد.

  به گزارش وب‌دا، دکتر باذلی رئیس دانشگاه و رئیس کمیته پدافند غیرعامل در این جلسه با ارائه مطالبی درباره اهمیت پدافند غیرعامل در حوزه بهداشت و درمان، اظهار کرد: بر اساس بند 11 ماده 121 قانون برنامه چهارم توسعه، همه دستگاه‌ها موظف هستند تا قوانین پدافند غیرعامل را اجرایی کنند ولی دلیل اجرایی نشدن آن، عدم درک درست دستگاه‌ها از ضرورت پدافند غیرعامل است.
  وی با بیان اینکه در حال حاظر تمام تهدیدها و جنگها به سمت جنگ‌های غیر نظامی و خاموش می‌رود و  دیگر جنگ رودررو با استفاده از جنگ افزار  و توان عملیلاتی نظامی کمتر دیده می‌شود، ابراز کرد: همیشه تهدیدات نظامی را در کنار تهدیدات غیر نظامی داریم و ما باید به سمتی برویم که در صورت انجام حملات آفندی دشمنان، بتوانیم با آن مقابله کنیم یا آسیب‌های ناشی از این تهدیدات را به حداقل برسانیم.
  وی ادامه داد: این مهم بدون برنامه‌ریزی‌ها و آمادگی‌های قبل از فاز پاسخ فراهم نخواهد شد و پدافند غیر عامل نیز یک نمونه مهم و کارساز در عرصه مقابله با آفندهای دشمنان است.
  دکتر باذلی با بیان اینکه این جلسه در راستای کاهش خسارت‌ها و کنترل تهدیدات است، گفت: لازم است که ضمن شناسایی مخاطرات در همه معاونت‌ها و مشخص شدن اهداف و برنامه‌ها، تمرین‌های منظمی برای ایجاد آمادگی در خصوص پدافند غیرعامل در بخش‌های مختلف دانشگاه انجام شود.
  دکتر زمانی دبیر کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه هم در ابتدای این جلسه ضمن ارائه نکاتی پیرامون پدافند غیرعامل و انواع تهدیدها در حیطه بهداشت و درمان، توضیحاتی را درباره دستورالعمل کمیته پدافند غیرعامل بیان کرد.
  وی اظهار کرد: در جلسات این کمیته تلاش می‌کنیم با شناسایی نقاط مهم و حساس دانشگاه، برنامه‌هایی را در راستای شناخت مشکلات موجود و برنامه‌ریزی برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از تهدیدها اجرا کنیم.
  تبیین وظایف هر یک از اعضای کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه توسط حسین موسوی‌زاده کارشناس پدافند غیرعامل و بیان نظرات و پیشنهادات توسط اعضای این کمیته از دیگر برنامه‌های این جلسه بود.