• امروز سه شنبه, 29 مرداد 1398 - Tue 08 20 2019
  • برگزاری اولین سالگرد تاسیس اورژانس هوایی گناباد با حضور اصحاب رسانه
  • جلسه هم اندیشی اولویت های پروازی در منطقه شرق کشور
  • کارگاه توانمند سازی پرسنل مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ گناباد

  برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت سکته حاد مغزی در اورژانس پیش بیمارستانی

  cva10  روز دوشنبه ششم اردیبهشت ماه 1395 کارگاه آموزشی مدیریت سکته حاد مغزی در اورژانس پیش بیمارستانی در محل سالن اجلاس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گناباد برگزار شد

   

  در این کارگاه یک روزه بعد از تلاوت قرآن ، آقای دکتر باذلی درباره لزوم اهمیت دانش افزایی درباره بیماری های مغزو اعصاب در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی بخصوص سکته مغزی که شیوع آن به نسبت سایر بیماری های مغزو اعصاب بیشتر است و اقدام سریع اورژانسی در این موارد می تواند از مرگ و میر و از کارافتادگی پیشگیری کند توضیحاتی را برای تکنسین های فوریت های پزشکی بیان کردند.

  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گناباد در ادامه افزود در گذشته یکی از دغدغه های اورژانس پیش بیمارستانی نبود یک پروتکل واحد و جامع در بیماری های اورژانسی بوده که اخیرا این پروتکل ها توسط اورژانس کشور تهیه شده و در اختیار مراکز مدیریت حوادث قرار گرفته است .

  دکتر باذلی در ادامه اظهار داشت : مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گناباد در سال 1395 قصد دارد با برنامه ریزی مدون و برگزاری کارگاههای آموزشی بیماری های اورژانسی طبق آخرین دستورالعمل های اورژانس کشور و نیز بهره بردن از اساتید مجرب گام بلندی را در راستای ارتقاء سطح علمی و عملی تکنسین های فوریت های پزشکی در اورژانس 115 گناباد بردارد.

  در ادامه این کارگاه دستورالعمل تریاژ تلفنی و نحوه گرفتن شرح حال از یک بیمار با احتمال سکته مغزی و پروتکل آفلاین مدیریت سکته مغزی توسط آقای اعلمی مسئول واحد آموزش - پژوهش اورژانس 115 گناباد برای تکنسین های فوریت های پزشکی ارائه شد .

  cva12   در پایان نیز آقای دکتر زمانی درباره سکته مغزی و فرآیند پرستاری در برابر این بیماران در اورژانس طبق آخرین دستورالعمل ها مطالبی را ارائه کردند و به سوالات تکنسین ها پاسخ دادند.

  برای مشاهده تصاویر کارگاه کلیک کنید