• امروز شنبه, 10 خرداد 1399 - Sat 05 30 2020
  • اولین دوره کارگاه آموزشی مدیریت سکته حاد قلبی در مرکز اورژانس ۱۱۵ گناباد
  • اجرای طرح هر شهروند یک اورژانس یار
  • کارگاه آموزشی فارماکولوژی در اورژانس ۱۱۵

  برگزاری اولین همایش مسئولین آموزشی مراکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور  جلسه مسئولین آموزش سازمان اورژانس سراسر کشور صبح امروز با حضور دکترکولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور برگزار گردید.

  در این جلسه دکترکولیوند ضمن تشکر و تقدیر از مقام عالی وزارت به جهت حمایت های بی شائبه از سازمان اورژانس کشور که منجر به تحولات بزرگی در ساختار، خدمات، تجهیزات و منابع انسانی گردیده است گفت: ایجاد پایگاههای آموزشی استاندارد جهت آموزش عملیاتی تکنسینها از برنامه های سازمان اورژانس کشور می باشد تا در این پایگاههای آموزشی علاوه بر آشنایی نزدیک با خدمات اورژانس از نظر عملیاتی ارتقاء یابند.
  رئیس سازمان اورژانس کشور با تاکید به  اجرای برنامه رتبه بندی اظهار کرد:  بحث رتبه بندی مسیر ارتقای شغلی پرسنل اورژانس می باشد درمسیر اجرای رتبه بندی نقاط قوت و ضعف مشخص شده و مسیری برای  رشد همکاران اورژانس خواهد شد.
  دکترکولیوند با اشاره به تنظیم و تهیه پروتکل جدید عنوان کرد برای خدمات رسانی بهتر جهت نجات جان بیماران به زودی نرم افزارعلمی کاربردی مناسبی در اختیار پرسنل اورژانس قرار خواهد گرفت.
  رئیس سازمان اورژانس کشور در خصوص مباحث پژوهشی اورژانس کشور گفت: در اجرای بحث پژوهش این انتقال تجارب هست که تاثیر گذاری بیشتری دارد و همکاران باید پیشنهادات مثبت و کارساز خود را مطرح کنند وبا استفاده از علم و دانش و دیتاهای خود  کار تحقیقاتی ارزنده ای را اجرا نمایند.
  دکتر کولیوند بیان کرد که مباحث تجمع انبوه از برنامه های مهم در اورژانس می باشد کارتحقیقاتی باید گزارش و آموزش داده شود تا روز به روز بر دانش و علم تکنسینها افزوده شود .
  وی با تاکید براین که نقاط ضعف نباید کتمان شود عنوان کرد اگر نقاط ضعف مجموعه ای اصلاح نشود  باعث تضعیف آن مجموعه خواهد شد.
  وی با اشاره به اینکه در هر حادثه ای که برای هموطنان ما پیش می آید هرچند این حوادث برای ما تلخ و تاثر برانگیز و سخت است اما باید از این حوادث و شرایط تلخ تجربه کسب کنیم علت حوادث را بررسی کرده و نقاط قوت را تقویت  و نقاط ضعف را اصلاح نماییم.
  دکترکولیوند افزود: در حوادث ویژه اخیر که رخ داد اورژانس با تمام توان وارد صحنه شد و بسیار موفق عمل کرد
  وی در پایان از اجرای طرح داوطلبی در اورژانس گفت: در اجرای طرح همیار اورژانس به افرادی که بصورت داوطلب که افراد تحصیل کرده باشند و تمایل به ارائه خدمات اورژانسی دارند آموزشهای لازم داده خواهد شد وبرای آموزش دیدگان کارت شناسایی با توجه به تحصیلات و علم آنها و آموزشی که فرا گرفته اند صادر خواهد شد و  در موارد خاص مانند ایام عید ، اربعین و مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی از این نیروهای داوطلب استفاده خواهد شد و با اجرای این طرح اورژانس یک تیم منسجم و خوب و خدمت رسان ملت تشکیل خواهیم داد و اینجاست که فرمایش مقام معظم رهبری را در خصوص اقتصاد مقاومتی  در اورژانس اجرا کرده ایم.