• امروز چهارشنبه, 01 شهریور 1396 - Wed 08 23 2017
  • آتش به اختیاری مدیر جهادی اورژانس
  • تجلیل از دکتر باذلی در روز پزشک
  • گزارش تصویری اهداخون بمناسبت روز سازمان انتقال خون
  • بازدید نماینده و فرماندار از پایگاه اورژانس نجم آباد و محل استقرار اتوبوس آمبولانس
  • گزارش تصویری پویش درختکاری در اورژانس 115 گناباد

  سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد ارائه خدمات به مسافران در 2200 پایگاه اورژانس در ایام نوروز

    کولیوند و نوروز سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه در ایام نوروز 2200 پایگاه اورژانس به مسافران خدمات بهداشتی درمانی ارایه می دهند، گفت: آمبولانس های اورژانس برای بیماران قلبی مجهزتر می شوند

  به گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، دکتر پیرحسین کولیوند صبح امروز در مراسم رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروزی سال 96 با بیان اینکه 2200 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در ایام سفرهای نوروزی به مسافران خدمات ارائه می‌دهد، از مجهز شدن برخی آمبولانس‌های اورژانس به دستگاه گرفتن نوار قلب خبر داد.

  وی با بیان اینکه اورژانس با تمام توان خود آماده خدمت‌رسانی به هموطنان در ایام تعطیلات نوروزی است، اظهار داشت:‌ یکی از اقداماتی که اورژانس انجام داده تقویت ناوگان هوایی است و هم‌اکنون 30 فروند بالگرد هوایی در سراسر کشور به هموطنان خدمات ارائه می‌دهند.

  وی با بیان اینکه 2200 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در سراسر کشور فعال است، عنوان کرد: 17 هزار نیروی اورژانس در این پایگاه‌ها به هموطنان خدمات ارائه می‌دهند و 22 هزار نیروی بهداشت محیط و کار هم در کنار آنها برای مطلوب شدن خدمات فعالیت می‌کنند.

  سرپرست سازمان حوادث و فوریت‌های پزشکی از اضافه شدن دو کد خدماتی 247 و 724 ویژه بیماران قلبی و کسانی که دچار سکته مغزی‌ شده‌اند خبر داد و گفت:‌ هم‌اکنون بسیاری از آمبولانس‌ها به دستگاه گرفتن نوار قلب متصل هستند.

  وی خاطرنشان کرد: اطلاعات نوار قلب گرفته شده به مرکز فوریت‌ها ارسال می‌شود و پس از بازبینی توسط متخصصان اگر نیاز باشد تا بیمار به اتاق عمل برود قبل از رسیدن بیمار تجهیزات اتاق عمل آماده خواهد شد.

  دکترکولیوند با اشاره به ارائه خدمات توسط متخصصان طب اورژانس در بیمارستان‌ها برای نجات جان بیماران توضیح داد: در ایام سفرهای نوروزی تمام نیروهای اورژانس به صورت آماده‌باش در مسیرها حضور دارند و برای نجات جان هموطنان تلاش می‌کنند.