• امروز دوشنبه, 11 فروردين 1399 - Mon 03 30 2020
  • اولین دوره کارگاه آموزشی مدیریت سکته حاد قلبی در مرکز اورژانس ۱۱۵ گناباد
  • اجرای طرح هر شهروند یک اورژانس یار
  • کارگاه آموزشی فارماکولوژی در اورژانس ۱۱۵

  بیماری های قلب و عروق درصدر ماموریت های اورژانس 115 گناباد

   

  Bazeli.Dr رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گناباد گفت : بیشترین سهم از مجموع ماموریت های غیرتصادفی شش ماهه اول امسال در گناباد و بجستان مربوط به بیماری های قلب و عروق بوده است .

  دکتر جواد باذلی گفت : مرکز اورژانس 115 گناباد در بهار و تابستان سال جاری 5 هزار و 489 ماموریت انجام داد که 912 مورد آن مربوط به حوادث ترافیکی و 4 هزار و 577 مورد دیگر آن مربوط به حوادث غیر تصادفی بوده است .

  وی همچنین افزود : در طی انجام این ماموریت ها تعداد 2 هزار و 656 بیمار به بیمارستان های گناباد و بجستان منتقل شدند که بیشرین فراوانی در بین ماموریت های غیرتصادفی اورژانس مربوط به بیماری های قلب و عروق بوده است

  رئیس مرکز اورژانس 115 گناباد در ادامه گفت : شناخت عوامل خطر بیماریهای قلبی و لزوم پیشگیری و کنترل این عوامل خطر و به حداقل رساندن اثرات بد آن ها اهمیت مضاعفی پیدا می کند که وجود هرکدام از این عوامل می تواند با یا بدون یک زمینه فامیلی و خانوادگی و نوع رژیم غذایی و شیوه زندگی ریسک ابتلای بیماری قلب و عروقی را چندین برابر افزایش دهد یا سبب تشدید یا تسریع بیماری قلبی شود .

  دکتر باذلی در پایان گفت : هرچند وجود یک یا چند ریسک فاکتور در یک فرد و یا کنترل یک عامل خطر به معنای ابتلای به بیماری قلبی نمی باشد اما کنترل این ریسک فاکتورها مثل استعمال سیگار ، افزایش کلسترول خون ، پرفشاری خون ، دیابت و چاقی و... هرکدام می تواند ریسک بیماری قلبی را به حداقل برساند و سرعت پیشرفت بیماری یا علائم بیماری و عوارض آن را کنترل کند