• امروز جمعه, 09 خرداد 1399 - Fri 05 29 2020
  • اولین دوره کارگاه آموزشی مدیریت سکته حاد قلبی در مرکز اورژانس ۱۱۵ گناباد
  • اجرای طرح هر شهروند یک اورژانس یار
  • کارگاه آموزشی فارماکولوژی در اورژانس ۱۱۵

  اورژانس هوایی گناباد تا دو ماه آینده راه‌اندازی می‌شود

  رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور گفت: تا دو ماه آینده شاهد راه‌اندازی اورژانس هوایی و حضور بالگرد در شهرستان گناباد خواهیم بود.

  به گزارش وب‌دا، دکتر محمد سرور، رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور در بازدید از پد هوایی اورژانس گناباد، گفت: شهرستان گناباد یکی از پنج اولویت نخست سازمان اورژانس برای راه‌اندازی اورژانس هوایی بوده و با توجه به موقعیت سوق‌الجیشی و پوششی که می‌تواند به شهرستان‌های همجوار بدهد نقطه مناسبی برای اورژانس هوایی است.
  وی یکی از بسته‌های طرح تحول نظام سلامت را بحث گسترش خدمات اورژانس هوایی در کشور بیان کرد و افزود: ایران نوزدهمین کشور پهناور جهان است و الگوی ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی در سطح کشورهای پهناور، استفاده از خدمات آمبولانس هوایی است که این کار در دستور کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان اورژانس کشور قرار دارد.
  رئیس اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای تأمین بالگرد با همکاری مجلس شورای اسلامی امید دارد که بتواند این ساختار را در کشور به طور گسترده‌ای گسترش داده و خدمات را به آحاد مردم در اقصی نقاط کشور ارائه دهد.
  خرید 6 فروند بالگرد
  دکتر سرور با بیان اینکه زودتر رساندن بیمار به مراکز تخصصی و فوق تخصصی از مزایای اورژانس هوایی است، تصریح کرد: خرید بالگردهای جدید و مدرن در دستور کار وزارت بهداشت بوده و در این راستا 6 فروند بالگرد خریداری شده و 9 فروند نیز در دست اقدام برای خریداری است.
  وی ادامه داد: امسال 13 هزار پرواز توسط اورژانس هوایی صورت گرفته که جان 19 هزار نفر از مرگ حتمی نجات یافته است که آخرین مورد آن دیروز در ایلام بود که خوشبختانه جان مادر بارداری نجات یافت.
  دکتر سرور با اشاره به برنامه ارائه خدمات امداد نوروزی، گفت: علاوه بر استقرار اورژانس‌ها در کنار جاده‌ها در ایام تعطیلات نوروزی، هم‌اکنون 33 فروند بالگرد نیز در کشور فعال است که حوادث جاده‌ای را تحت پوشش قرار خواهند داد.
  رئیس اورژانس هوایی کشور یادآور شد: 14 هزار نیروی اورژانس برای سفرهای نوروزی در حال آماده‌باش هستند و اتوبوس آمبولانس‌ها نیز در ورودی‌های شهرها مستقر خواهند شد.