• امروز سه شنبه, 26 شهریور 1398 - Tue 09 17 2019
  • روز اورژانس و فوریتهای پزشکی گرامی باد
  • قدردانی از زحمات جناب آقای دکتر امین زمانی به مناسبت روز پزشک
  • برگزاری اولین سالگرد تاسیس اورژانس هوایی گناباد با حضور اصحاب رسانه
  • جلسه هم اندیشی اولویت های پروازی در منطقه شرق کشور

  اولین ماموریت اورژانس هوایی گناباد انجام شد

  640x338-equal images akhbar 1397 04 115-ai01r  با انتقال یک مصدوم 76 ساله به بیمارستان طالقانی مشهد توسط بالگرد اورژانس هوایی گناباد، اولین ماموریت این پایگاه اورژانس انجام شد.

   

   به گزارش وبدا، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه در این باره گفت: در پی واژگونی یکدستگاه خودرو در حوالی گناباد، اکیپ اورژانس به محل حادثه اعزام شد و مصدوم را که مرد 76 ساله ای بود تحت مراقبت به بیمارستان علامه بهلول گنابادی منتقل کردند.
  دکتر امین زمانی افزود: پس از انجام اقدامات اولیه برای این مصدوم که از ناحیه مهره های کمر دچار شکستگی شده بود، با تشخیص کادر درمانی مقرر شد تا مصدوم برای دریافت خدمات فوق تخصصی به مشهد اعزام شود که با توجه به وضعیت مصدوم، برای پرهیز از تکان های جاده ای در انتقال زمینی و نیز تسریع در زمان انتقال، بلافاصله اقدامات و هماهنگی های لازم جهت اعزام هوایی مصدوم به مشهد آغاز شد.
  وی اظهار داشت: در پی هماهنگی های مرکز اورژانس پیش بیمارستان گناباد با مرکز EOC  مشهد، و پس از کسب مجوزهای لازم برای پرواز، مصدوم ساعت 17:28 دقیقه امروز ( 17 تیرماه ) توسط بالگرد اورژانس هوایی گناباد به مشهد اعزام شد.