مسمومیت با منوکسید کربن 7 نفر از اعضای یک خانواده را روانه بیمارستان کرد

.
 
به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس 115 گناباد: پیروی تماس تلفنی در ساعت 09:48 دقیقه امروز مبنی بر مساعد نبودن حال عمومی  اعضای یک خانواده در روستای سردق، سریعا یک اکیپ از نزدیکترین پایگاه اورژانس و همچنین کد کمکی از پایگاه بجستان به محل اعزام گردید.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مورد این حادثه گفت: پیروی تماس اولیه مددجو مبنی بر بروز علائم سردرد و سرگیجه در اعضای خانواده، براساس شرح حال اخذ شده احتمال مسمومیت با منوکسید کربن برای اعضای خانواده محرز گردید و سریعا دو اکیپ اورژانس به محل اعزام شد و کارشناسان پرستاری مرکز پیام نیز تا رسیدن آمبولانس توصیه های اولیه مبنی بر ترک محل، باز کردن پنجره‌ها و... را به مددجو ارائه دادند.

دکتر امین زمانی افزود: پس از بررسی اولیه هفت نفر اعضای خانواده، سریعا اقدامات اولیه درمانی توسط کارشناسان اورژانس 115 برای همه افراد انجام و سپس به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل شدند که خوشبختانه حال عمومی همه آنها خوب گزارش شده است.

وی در انتها با بیان این نکته که علایم تماس طولانی با منوکسید کربن، سردرد، گیجی و خواب آلودگی می باشد و در ادامه تماس، فرد مسموم دچار تهوع، استفراغ و تپش قلب می‌شود گفت: با جدی گرفتن هشدارهای مربوط به استفاده درست از وسایل گرمایشی، خانواده خود را از معرض " مرگ خاموش " مصون نگه دارید.
تماس با مقادیر بالای CO می تواند سبب کاهش هوشیاری و مرگ شود.
 
 
 
تاریخ:
1399/11/10
تعداد بازدید:
19
منبع:
Powered by DorsaPortal