برگزاری کارگاه آموزشی رانندگی تدافعی در اورژانس پیش بیمارستانی

انتشار محتوا: ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ قبل از ظهر
 
 
کارگاه آموزشی رانندگی تدافعی در اورژانس پیش بیمارستانی ویژه پرسنل عملیاتی پایگاه‌های اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی گناباد با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار گردید.
 
دکتر امین زمانی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه در این باره گفت : این کارگاه دوروزه به همت واحد آموزش این مرکز و با هدف ارتقاء سطح آگاهی و دانش پرسنل عملیاتی اورژانس و کسب مهارتهای تخصصی در رانندگی با آمبولانس‌های اورژانس 115 برگزار شد.
 
 مسئول واحد آموزش اورژانس 115 نیز در ادامه گفت: آمبولانس های عملیاتی ناوگان اورژانس 115 یکی از مهمترین وسایلی است که کارشناسان فوریت‌های پزشکی در ماموریت‌های اورژانس با آن در ارتباط مستقیم هستند و آشنایی با آن یکی از مباحث مهم در اورژانس پیش بیمارستانی است.
 
 جعفرکامرانی افزود: در این کارگاه آموزشی دو روزه مباحثی از قبیل آشنایی با قوانین و مقررات رانندگی آمبولانس توسط جناب سرهنگ فتح نیا کارشناس آموزش راهنمایی و رانندگی گناباد ارائه شد و در ادامه اصول رانندگی تدافعی توسط مصطفی حسن‌زاده کارشناس نقلیه اورژانس برای شرکت کنندگان تدریس شد.
 
در ادامه کارشناسان فوریت‌های پزشکی، مباحث عملی سرویس و نگهداری انواع آمبولانس‌های فعال عملیاتی ناوگان اورژانس 115 گناباد را تمرین کردند.
 
یادآور می‌شود، این دوره با حضور یکصد نفر از کارشناسان عملیاتی اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی گناباد، روزهای ششم و هفتم تیرماه در سالن دکتر قهرمانی برگزار شد.