تدابیر اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی گناباد در پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال

انتشار محتوا: ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۸:۴۴ بعد از ظهر
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد از برگزاری جلسات هماهنگی بین سازمانی با محوریت چهارشنبه آخر سال جهت آمادگی بیشتر در برخورد با حوادث احتمالی چهارشنبه پایانی سال خبر داد.
چهارشنبه سوری

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی گناباد، اسماعیل زاده گفت: در سال گذشته بیش از دوهزار و 800 مصدوم در کشور بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال آسیب دیدند و با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال و ضرورت رعایت رویکردهای فرهنگی و تربیتی در برنامه‌ها و اقدامات مربوط به حفظ و ارتقا سلامت جسمی جامعه و پیشگیری از آسیب‌های جانی و خسارات مالی دربین آحاد جامعه بویژه قشر دانش آموز و نوجوان در این شب، جلسات آموزشی و پیشگیری از روزهای قبل با هدف جلو گیری و کاهش پیامدهای حوادث چهارشنبه آخر سال در سطح مدارس شهرستان های گناباد و بجستان آغاز گردید.

مدیرحوادث دانشگاه افزود: در این طرح نکات ایمنی و پیشگیری توسط کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی در سطح مدارس شهرستان گناباد و بجستان و روستاهای تابعه آموزش داده می شود. همچنین در این جلسات ضمن بیان مخاطرات استفاده از مواد منفجره و آسیب های احتمالی، آموزش‌های لازم در خصوص کمک های اولیه دانش آموزان ارائه می شود.

وی در ادامه بیان کرد: اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی گناباد با 3 پایگاه شهری و 13پایگاه جاده ای، یک پایگاه اورژانس هوایی و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و نیز مرکز ارتباطات واحد و یکپارچه به صورت ۲۴ساعته اماده پاسخگویی و ارائه خدمت به هر نوع حادثه احتمالی در سطح شهرستان های گناباد و بجستان می باشد.

اسماعیل زاده در انتها با اشاره به اینکه بیشترین قربانیان در حوادث شب چهارشنبه آخر سال از گروه سنی نوجوانان هستند، خاطرنشان کرد: از مردم، خانواده ها و به ویژه جوانان و نوجوانان درخواست می‌شود نکات ایمنی را رعایت کرده تا شاهد تکرار مشکلات و حوادث تلخ گذشته نباشیم.