ارائه خدمات اورژانس گناباد در طرح امداد نوروزی ۱۴۰۲

انتشار محتوا: ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۴۳:۰۳ بعد از ظهر
طرح ملی امداد نوروزی با محوریت اورژانس پیش بیمارستانی همزمان با سراسر کشور در مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد با رویکرد ارائه هر چه سریعتر خدمات درمانی به هم وطنان و مسافرین عزیز نوروزی در ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ آغاز و در تاریخ ۱۴ فروردین ماه سال جاری به پایان رسید.
2

به گزارش روابط عمومی اورژانس گناباد، اسماعیل زاده رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و دبیر ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این باره گفت: این طرح از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ و همزمان با سراسر کشور در این دانشگاه آغاز و تا ۱۴ فروردین ماه سال جاری ادامه داشت که در مجموع به ثبت تعداد ۶۰۲۰ تماس تلفنی برای مرکز پیام اورژانس پیش بیمارستانی گناباد انجامید که از این تعداد ۱۴۸۰ تماس منجر به اعزام آمبولانس به مددجویان عزیز گردیده است.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی در ادامه افزود: از موارد منجر به اعزام آمبولانس تعداد ۹۲۱ ماموریت در پایگاه جاده‌ای و ۵۵۹ ماموریت در پایگاه شهری به انجام رسیده است که ۱۸۷ مورد مصدومین حوادث ترافیکی و جاده ای و ۱۲۹۳ مورد مربوط به سایر بیماری ها بوده که بعد از انجام اقدامات لازم توسط کارشناسان عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی منتقل مراکز درمانی شده اند.

وی افزود: همچنین تعداد ۸ ماموریت جهت نجات جان همشهریان و سایر هموطنان توسط بالگرد اورژانس هوایی دانشگاه در این مدت  انجام شده است.

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان این نکته که در این بازه زمانی  اتوبوس آمبولانس و ایستگاه سلامت نوروزی اورژانس پیش بیمارستانی گناباد نیز  در ورودی شهرستان فعال و آماده خدمت به هم وطنان عزیز بوده است افزود: در این مدت بالغ بر ۵۵ نفر از مسافرین نوروزی با مراجعه به این ایستگاه از خدمات اورژانس بهره مند شده اند.

اسماعیل زاده در پایان از زحمات کارکنان کادر درمان به خصوص همکاران اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در ایام تعطیلات برای ارائه هرچه بهتر خدمات  حوزه سلامت به هموطنان عزیز تقدیر و تشکر نمود.