بازگشت به زندگی دو تن از همشهریان با اقدام به موقع سپیدپوشان اورژانس

انتشار محتوا: ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۲:۴۸ قبل از ظهر
به گزارش روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ گناباد، محمدحسین اسماعیل زاده رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی گناباد از بازگشت به زندگی دو تن از همشهریان با خدمت رسانی به موقع اورژانس ۱۱۵ خبر داد.
2

مدیر حوادث دانشگاه ضمن بیان این خبر و تقدیر از اقدام به موقع کارشناسان مرکز پیام و عملیات اورژانس در این خصوص خاطر نشان کرد: در هر ۲ ماموریت یاد شده، در پی برقراری تماس با اورژانس و تشخیص ایست قلبی توسط کارشناسان تریاژ تلفنی ضمن اعزام نزدیکترین اکیپ عملیاتی به محل، آموزش های لازم توسط کارشناسان مرکز پیام اورژانس تا رسیدن آمبولانس ارائه شد.

در پایان با توجه به همکاری تماس گیرندگان و انجام توصیه های کارشناسان قبل از رسیدن آمبولانس و تلاش بی وقفه کارشناسان عملیاتی اورژانس گناباد هر دو مددجو با بازگشت مجدد علایم حیاتی تحویل مراکز درمانی و پس از مراقبت های بعد احیا با برگشت هوشیاری به بخش مراقبت های ویژه قلبی منتقل شده اند. 

اسماعیل زاده در پایان با بیان این مطلب که‌ در ایست قلبی، ثانیه ها در نجات جان بیمار بسیار مهم است و با گذشت هر دقیقه بعد از ایست قلبی ۱۰ درصد شانس بقا کاهش می یابد، از همشهریان عزیز خواست تا در صورت مشاهده موارد ایست قلبی ضمن حفظ آرامش تا رسیدن آمبولانس، ماساژ قلبی را طبق توصیه کارشناسان تریاژ تلفنی ادامه دهند. 

گفتنی است این دو عملیات احیا موفق در بازه زمانی اردیبهشت ماه سال جاری و توسط کارشناسان عملیاتی پایگاه اورژانس امامت، آقایان نجفی، غفوری و صادقیان به انجام رسیده است.